Blog > Komentarze do wpisu

LIGA REKORDÓW

Oficjalnie zakończyły się tegoroczne rozgrywki w Primera Division. Sezon 2011/2012 dla niektórych drużyn był znakomity, a inne chciałyby o nim jak najszybciej zapomnieć. Ale przede wszystkim był to sezon niezwykle pasjonujący i pełen rekordów.

Zacznę może od człowieka, a raczej "maszyny", która ścigając się z innym "robotem" o tytuł Pichichi zdobyła 50 fantastycznych goli. Mowa oczywiście o Leo Messim. Ten niesamowity Messi, który w tamtym sezonie w klasyfikacji strzelców znalazł się za Ronaldo, już niedługo odbierze Złotego Buta. A więc można powiedzieć, że role się zmieniły. Krajowego mistrzostwa zasmakował w tym roku Cristiano, a Messi pocieszyć musiał się jedynie trofeum Pichichi. Ale za to zdobytym w jakim stylu!

Depczący mu po piętach Ronaldo goli zdobył w tym sezonie 46, co także jest wyczynem nie z tej planety. Ale co najważniejsze wywalczył z Realem Madryt mistrzostwo Hiszpanii pobijając przy tym kilka rekordów. Po 1 piłkarze Realu pod wodzą Mourinho pobili rekord Barcy Pepa Guardioli, kończąc sezon z dorobkiem punktowym równym 100 oczek. Do tego dochodzi rekord strzelonych bramek - aż 121 a na deser 32 ligowe zwycięstwa.

O ile dla kibiców Realu i Barcy sezon ten mógł być emocjonujący i udany, o tyle w zupełnie innych nastrojach są teraz fani oraz piłkarze Villarealu, Racingu Santander i Sportingu Gijon. Te 3 ekipy spadły bowiem de Segunda Division, a wieść ta zszokowała najbardziej jeżeli chodzi o zespół Żółtej Łodzi Podwodnej.

Odetchnęli z ulgą zaś kibice Granady, Zaragozy i Rayo. Drużyny te do końca udanie walczyły o utrzymanie.

A największym wygranym został? Oczywiście mistrz Hiszpanii - Real Madryt.

poniedziałek, 14 maja 2012, ashtrayheart

Polecane wpisy

https://www.facebook.com/ElFutbolTotal MÓJ ADRES E-MAIL: sadurska_urszula@vp.pl